“Görevimizi yaparken “kimseye, ne müvekkile, ne hakime hele ne iktidara tabiiz. Bizim aşağımızda kişilerin varlığı iddiasında değiliz. Fakat hiç bir hiyerarşik üst de tanımıyoruz. En kıdemsizin, en kıdemliden veya isim yapmış olandan farkı yoktur. Avukatlar esir kullanmadılar, fakat efendileri de olmadı.” (Moilerac)

Felsefemiz;

Alagöz Hukuk Bürosu, Hukuki faaliyetler bakımından belirli alanlarda ihtisaslaşmayı ilke edinmiş, “çözüm odaklı” avukatlık hizmeti yürütmeyi amaç edinmiştir. Başta İstanbul olmak üzere tüm ülke genelinde hukukçu kadrosuyla faaliyetlerini sürdürmektedir.

Alagöz Hukuk Bürosu

Alagöz Hukuk Bürosu başta İstanbul olmak üzere, Türkiye’nin her yerinde faaliyetlerine devam etmektedir.

Herbiri alanında uzmanlaşmış deneyimli avukat kadrosu ve öğretim üyelerinden oluşan danışmanlar kurulu ile müvekkillerinin hukuki ihtiyaçlarına etkin, kalıcı ve nitelikli çözümler üreterek vekil müvekkil ilişkisinin ötesinde çözüm ortaklığı prensibini ilke edinmiştir.

Kurumsal olarak, hukukun üstünlüğüne inanmış ve mesleğin icrasında güven ilişkisini ön planda tutan bir yaklaşımı benimsemektedir.

Yerli ya da yabancı sermayeli ve pek çoğu alanında Türkiye’nin önde gelen kuruluşları arasında sayılan şirketlere hukuki çözüm ortağı olarak hizmet vermektedir.

Portföyümüzde bulunan seçkin kuruluşlar ve bireysel müvekkillere ayrım yapmaksızın ilkeli tutum ve nitelikli hizmet prensibiyle yaklaşmak vizyonumuzu anlatmaktadır.

Deneyimli Avukatlarımızdan ve Akademisyenlerden Hukuki Destek

Alagöz Hukuk Bürosu, faaliyetlerini pek çok deneyimli avukat ve Türkiye’nin en iyi üniversitelerinde akademik kariyerlerini devam ettiren akademisyenlerden alınan teknik ve hukuki destek ile sürdürmektedir. Sözü edilen desteğin alınmasındaki gaye müvekkillerimizin sorunlarını en kısa zamanda ve kalıcı olarak giderebilmektir. Alagöz Hukuk Bürosu, müvekkillerinin ticari hedeflerini ve gelişme taleplerini göz önüne alarak, nitelikli bir hukuk hizmeti vermektedir. Alagöz Hukuk nezdinde bir hukuki olayın incelenmesinde, takım çalışması tercih edilerek, olayın tam olarak kavranması sağlanmaktadır. Bu bağlamda, ileride doğması muhtemel hukuki problemler göz önüne alınarak, öncelikli ve etkili çözümler getirilmektedir.

Baroların Mesleki Kurallarına Uygun Çalışma

Alagöz Hukuk Bürosu, mesleğin icrası yönünde, profesyonel anlayışa inanmakta olup, Türkiye Barolar Birliği başta olmak üzere, İstanbul, Ankara ve İzmir Barolarının gösterdiği meslek kurallarına uygun bir şekilde çalışmaktadır.

Alagöz Hukuk Bürosu, bünyesinde alanında uzmanlaşmış ve deneyimli avukatların yanı sıra, Türkiye’nin en önemli hukuk fakültelerinde çalışmakta olan akademisyenler bulunmaktadır.

Av. Selçuk Alagözyaylası

Av. Selçuk Alagözyaylası

1983 yılında ÇORUM ’da doğan SELÇUK ALAGÖZYAYLASI, 2005 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesinden dereceyle mezun oldu.

Aynı yıl tekstil sektöründe lider bir holding bünyesinde başlatmış olduğu stajını 2017 yılında tamamlayan Alagözyaylası, 34096 sicil numarasıyla İstanbul Barosuna üyeliği kabul olunmuştur. Mesleğin ilk yıllarında kurumsal firmalara dava ve danışmanlık hizmeti veren ulusal ve uluslararası düzeyde hizmet veren hukuk bürolarında bağlı çalışan olarak tecrübe kazandıktan sonra 2013 yılında serbest avukatlığa adım atmış ve Alagöz hukuk bürosunu kurmuştur.

10 yıldan fazla avukatlık tecrübesi bulunan, pek çok önemli davada vekillik yapan Alagözyaylası, özellikle  İş Kazaları ve Tazminat hukuku, İşe iade ve işçilik alacağı alanında sayısız davanın takibini başarılı bir şekilde yürütmüş olup özellikle Deniz Ticaret Hukuku, İcra-İflas Hukuku, Kat Mülkiyeti Hukuku, Tüketici Hukuku, Ticaret ve Gayrimenkul Hukuku alanında çalışmalarını sürdürmektedir.

Evli ve bir çocuğu olan Alagözyaylası İngilizce bilmektedir.

Av. Gökhan Dinç

Av. Gökhan Dinç

Üniversite : Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi

Üyelikler : İstanbul Barosu, Bir Çocuk Bir Umut Derneği, İstanbul Atatürk Fen Lisesi Mezunlar Derneği

Alagöz Hukuk Bürosu ile  müvekkil şirketlerine, Ticaret Hukuku, Borçlar Hukuku, Gayrimenkul Hukuku, İş Hukuku gibi alanlarda aktif olarak danışmanlık yapmakta olup, şahıs müvekkillerine Boşanma Hukuku, Kamulaştırma, Kira ihtilafları, Miras Davaları gibi alanlarda hizmet vermektedir.

Uzmanlaştığı alanlarla Alagöz Hukuk Bürosu ortakları arasında yer almaktadır. Müvekkillerine dürüst, şeffaf ve müvekkil odaklı hizmet vermektedir.

Bir Çocuk Bir Umut Derneği eski başkanı aktif gönüllüsü olarak, Türkiye’nin dört bir yanında öğrenciliğinden bu yana sosyal sorumluluk projeleri düzenlemiştir. STK faaliyetlerine aralıksız olarak devam etmektedir.